Eda Gülcü / Anadolu Bilişim İnsan Kaynakları ve Kalite Müdürlüğü Stajyeri
eda_gulcu_blog_gorsel

Anadolu Bilişim staj fırsatı sunar, kariyer yolculuğum başlar…

Anadolu Grubu’nun bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirketi Anadolu Bilişim, bazı üniversiteler ile iş birliği yaparak uzun dönem stajyer alımları gerçekleştiriyor. Ben de bu uygulamadan faydalanma fırsatı yakalayan Yeditepe Üniversitesi İşletme Bölümü’de son sınıfta okuyan şanslı öğrencilerden biriyim. Ağustos 2014’te kariyer yolculuğuma, Anadolu Bilişim’in İnsan Kaynakları ve Kalite Müdürlüğü’nde başladım.

Anadolu Bilişim, ‘Uzun Dönemli Stajyer’ uygulamasıyla hem öğrencilere kurumsal iş dünyası ile tanışma fırsatı sunuyor hem de şirketin gücüne, gençlik katıyor. Öğrencilere bu fırsatı sunarken, onlardan eğitimlerini her zaman birinci planda tutmalarını istiyor. Uzun dönem staj yapan bir üniversite öğrencisi olarak sürdürmekte olduğum stajın, okul motivasyonumu sürekli yüksek tuttuğunu söyleyebilirim. ‘Okurken staj yaparsam, derslerimden geri kalır mıyım?, hem okul hem de işi bir arada idare edebilir miyim?’ diye düşünüyorsanız; sizlere nacizane tavsiyem, bu düşünceden hemen vazgeçmeniz :)

Anadolu Bilişim’de yöneticilerimin bana verdiği önemli sorumluluklar, motivasyonumu sürekli yüksek tutmamı sağladı. Bir stayjer olarak fotokopi çekmekten çok daha fazlasını yaptım :)

İnsan Kaynakları ve Kalite Müdürlüğü’nde yürütülen birçok iş sürecine destek veriyorum, bu yolla iş süreçlerini bütünsel bir yaklaşımla deneyimleme fırsatı elde ettiğimi söyleyebilirim.

Kendim gibi uzun dönemli staj yaparak mesleki deneyim kazanmak isteyen üniversiteli ve liseli stajyer adaylarının staj dönemi boyunca işlemlerini de takip ediyorum. Üniversite fuarlarına katılım yaptığımızda, tüm insan kaynakları ekip üyeleriyle birlikte ben de Anadolu Bilişim’i, kampüslerde temsil ediyorum. Burada üniversiteli arkadaşlar ile uzun dönemli staj tecrübelerimi paylaşıyorum ve kazandığım deneyimlerin beni nasıl geliştirdiğini onlara anlatma fırsatı buluyorum. Öğrenci arkadaşlarımla deneyimlerimi paylaşmak beni çok mutlu ediyor.

Anadolu Bilişim’de çalışmak öncelikle kurumsal yaşamın bir parçası olmayı bana öğretti. Birimimin bana duyduğu güven sayesinde kendimi geliştirme ve sınırlarımın üzerine çıkma fırsatı buldum. Yaşadığım ilk iş deneyimimin, Anadolu Grubu bünyesinde olmasını bir şans ve ayrıcalık olarak görüyorum. Anadolu Bilişim, deneyimimin kariyerimde her zaman bir adım önde olmamı sağlayacağına inanıyorum. Blog yazımı, stajımın bana kattığı değerin önemini paylaşma istediğiyle hazırladım. Bu yazımla, benim gibi bir öğrenciye ilham versem ve kariyer yolculuğuna bir adım önce başlamasına destek olsam, ne mutlu bana…

Bir yorum yapılmış

  1. Aslı ARSLAN 29/04/2015 22:53 tarihinde yazdı

    Merhabalar. Eda hanım yazınızı okudum ve tabiiki etkilenmedim desem yalan olur.. Ben de sizin gibi işletme okuyorum, Dicle Üniv. Idari ve İktisadi Bilimler Fakültesinde 3. sınıftayım. Şuana kadar bir çok arkadaşım farklı yerlerde staj deneyiminde bulundu ama ben yanlış tercih yapmak istemediğim için henüz herhangi bir yere başvurmadım. Ben derece öğrencisi olduğum için derslerimin stajımdan veya başlayacağım işten olumsuz etkileneceğinden korkmuyorum. Sadece iş hayatına kötü bir başlangıç yapmaktan korkuyorum itiraf edeyim. Dilerim sans tıpkı size olduğu gibi benden yana da eser, böyle köklü gruplarla çalışmak bana da nasip olur

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>