Gökçe Dayı / Anadolu Efes Spor Kulübü Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Müdürü

Anadolu Efes Spor Kulübü, Anadolu Grubu’nun sürdürülebilir bir anlayışla değer katmak için çalışma bakış açısının ortaya çıkardığı en önemli başarı hikayelerinden biridir.  Parçası olmaktan büyük gurur duyduğum başarı hikayemiz, geçtiğimiz sezon aynı anda hem Turkish Airlines EuroLeague hem de ING Basketbol Süper Ligi’nin şampiyonu olmamızla taçlandı. 1976 yılından bu yana olduğu gibi bu sezonda da Türk basketbolunun sürdürülebilirliği ve basketbol kültürünün daha fazla gence ulaşması için çalışmalarımızı tüm hızıyla yürütüyoruz.

Kulübümüz, bugüne kadar Türk sporuna binlerce genci kazandırdı., Altyapı takımlarında yetişen sporcuların gelişimlerine katkıda bulundu. NBA’e Türk sporcu gönderen ilk takım oldu. Kurumsal ve sürdürülebilir yönetim yapımızla sadece Avrupa’da değil, küresel basketbol ekosisteminde dahi dikkat çekiyoruz.

Türkiye’de basketbolun sevilmesinde en büyük paya sahip olan organizasyonlardan biriyiz. Uluslararası sportif başarılarımızla, altyapı ekosistemimizle, pazarlama ve iletişim çalışmalarımızla, kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizle ve bir marka haline gelen maç deneyimi ile basketbol ailesini büyütmeyi de sürdürüyoruz.

Altyapı takımlarımızda yüzlerce gencimize nitelikli basketbol eğitimi veriyoruz. Ayrıca oyuncularımızın eğitim hayatlarını yakından takip ediyor, oyuncu aileleriyle sürekli iletişim kuruyor ve sporcularımızın gelişimi için gerekli tüm yatırımları hayata geçiriyoruz. Bugün NBA’de, EuroLeague’de yer alan Avrupa takımlarında ve kulübümüz haricindeki pek çok Basketbol Süper Ligi takımında Anadolu Efes Spor Kulübü altyapısından yetişmiş basketbolcular bulunuyor. Bu, kulübümüzün Türk basketbolunun sürdürülebilirliğine ne kadar katkı verdiğinin güçlü bir kanıtı.

Ayrıca gerçekleştirdiğimiz kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizle de bir araya geldiğimiz kişilerin hayatlarının bir parçası haline geliyor ve onların sosyal gelişimlerine katkıda bulunuyoruz. Gerek EuroLeague’in kurumsal sosyal sorumluluk programı One Team çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz projeler, gerekse de “Bir Kitap da Sen Getir” ve “Meme Kanserine Karşı Pembe Top Sahada” gibi çalışmalarımız sayesinde her yıl milyonlarca kişiye ulaşan farkındalık yaratıyor ve toplumsal etki oluşturuyoruz.

Kurumsal sosyal sorumluk projelerimizin yanı sıra UNDP Türkiye iş birliği ile Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na da dikkat çekiyoruz. Yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak ve tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel bir eylem çağrısı olan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı Panathinaikos OPAP karşılaşmasında giydiğimiz özel forma ve iletişim çalışmalarımızla destekledik. Sürdürülebilir bir evren için herkesi #HareketeGeç’meye çağırıyoruz.

Her departmanında, alanlarının en başarılı isimleriyle çalışan kulübümüz, pazarlama faaliyetleri sayesinde Türk basketboluna sürdürülebilirlik anlamında da değer katıyor. Marka haline gelen maç deneyimiyle seyircili oynanan maçlarının büyük çoğunluğunu kapalı gişe oynayan ve insanlara basketbol heyecanının yanı sıra eğlence ve mutluluk sunan kulübümüz, partnerlik yapısıyla da fark yaratıyor.

Her yıl farklı sektörlerden markalarla partnerlik anlaşmalarını hayata geçiren Anadolu Efes Spor Kulübü, yeni markaların katılımıyla basketbol ekonomisinin büyümesine katkı sağlıyor ve toplumunun farklı kesimlerinden kişilerin basketbola ilgi duymasına zemin hazırlıyor.

Anadolu Efes Spor Kulübü olarak, gelecek yıllarda da basketbolumuza sürdürülebilir bir anlayışla değer katmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*