Anadolu Grubu

Anadolu Grubu’nda Kadın Olmak

Anadolu Grubu’nda kadın olmak, her sabah kapıda yol verilmesi, asansöre ilk binen kişi olmak, öğle yemeği sırasında sıranın başında yerinin hazır olması ya da söze başladığında sözünün kesilmemesinden çok daha fazlasıdır. Anadolu Grubu’nda kadın olmak, fırsat eşitliğine inanan, ortak aklın içinde kadının rolünü kabul eden, bunu benimseyen ve yücelten, kadının olmadığı ortamda başarılı olmanın mümkün olmayacağını düşünen, kadının kariyer planını önemseyen, ona fırsatlar sunan, yönlendiren ve yol açan bir Grupta çalışmanın ayrıcalığına sahip olmaktır.

Kuruluşunun 65. yılını kutlayan Grubumuzda kadın çalışanlarımızın ve yöneticilerimizin varlığı her zaman önem taşımıştır. Kadınlarımızın sahip olduğu liderlik vasıflarına olan inancımızla onların kariyer yolculuklarında varacakları noktanın yöneticilik olmasına önem verdik. Bu yaklaşımımızla Grubumuzun 6 şirketinin Genel Müdürlük pozisyonlarını kadınlarımıza emanet ettik. Perakende sektöründe McDonald’s ve Adel, finans sektöründe AlternatifBank ve AlternatifLeasing, turizmde Efestur ve sağlık alanında Anadolu Sağlık Merkezi’nin Genel Müdürlük pozisyonlarını, Grubumuz içinden yetişen kadın yöneticilerimiz dolduruyor.

65 yıldır, kadının iş hayatındaki rolünü önemseyen Anadolu Grubu olarak, Capital dergisi tarafından 13-14 Mart tarihlerinde düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde, “Türkiye’nin En Fazla Kadın Yöneticiye Sahip Grubu” ödülüne layık görüldük. Grubumuz kadınlarının yani “Anadolu’nun Kadınları”nın gayretli ve özverili çalışmalarıyla, sürdürülebilir bir hedef olarak belirlediğimiz, kadın liderler yetiştirmek amacımızın takdir edilmesi, bizi ileriki dönemde kadınlarımıza yönelik gerçekleştireceğimiz çalışmalarımıza hız vermek konusunda daha da yüreklendirdi. Anadolu Grubu’nun bu ödülü almasını sağlayan, Anadolu’nun tüm kadınlarına teşekkür ediyoruz.

Anadolu Grubu olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kadınların yer aldığı her türlü çalışmayı dikkate almaya devam edeceğiz. Birleşmiş Milletler’in, erkeklerin de cinsiyet eşitliği için mücadele etmesini amaçlayan #HeForShe kampanyasını Anadolu Grubu olarak destekliyoruz. Kadının sosyal ve ekonomik hayattaki rolü arttıkça, ülke ekonomileri de büyüyor, gelişiyor. Ülkemiz ekonomisinin sürdürülebilir bir büyüme hareketi içinde var olması, kadınlarımızın iş hayatına katılımlarının desteklenmesiyle mümkün olacak.

HeForShe_logo

“Türkiye’nin En Fazla Kadın Yöneticiye Sahip Grubu” olan Anadolu Grubu, fırsat eşitliğine olan inancı, cinsiyet ayrımcılığına karşı olan duruşuyla kadınlarımızın yanında olmaya, onları çalışmalarında desteklemeye devam edecek. Her zaman ve daima…

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*