Erdem Ağralı / Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanlığı Proje Asistanı

Anadolu Grubu’nda staj deneyimi, vizyon kazandırır

Anadolu Grubu ile, UçArı Ulusal Vaka Analizi Yarışması sayesinde 2012 yılında tanıştım. İTÜ’de Endüstri Mühendisliği bölümünü okurken bir yandan da aktif olarak bulunduğum İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün (İTÜ EMK) düzenlediği yarışmaya, Anadolu Grubu her sene ana sponsor oluyordu.

O zamana kadar, markalarını biliyor olsam da Anadolu Grubu‘nu çok yakından tanımıyordum. Detaylı bir araştırma yaptığımda hangi sektörlerde faaliyet gösterdiğini ve ne kadar büyük bir grup olduğunu öğrendim.Türkiye’de çalışılabilecek en değerli  gruplardan birinin Anadolu Grubu olduğunu öğrendiğimde ise “Ben de Anadolu Grubu’nda çalışmalıyım.” diye düşündüm. Geçtiğimiz bahar aylarında da bu isteğimi İnsan Kaynakları’na ilettim. Yapılan görüşmeler sonucu hayalim gerçek oldu  ve ben de Anadolu Grubu ailesine katıldım. İki ay tam zamanlı, iki ay da yarı zamanlı olarak Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanlığı bünyesinde Proje Asistanı olarak çalışmaya başladım.

İnsan kaynakları her zaman ilgilendiğim bir alan oldu. Bu yüzden de üniversite eğitimim sırasında bu alanda staj yapmak istedim. Diğer firmalarda staj yapan arkadaşlarımdan, stajlarının çok verimli geçmediğini  duyuyordum. Ancak benim stajım çok faydalı geçiyor diyebilirim. Grup bünyesinde bulunduğum aylar boyunca departmandaki arkadaşlarım ve yöneticilerim sayesinde kendi adıma çok verimli bir dönem geçirdim. Ayrıca keşfetmeyi seven, meraklı ve farklı Y kuşağı insanlarının, Anadolu Grubu’nda ve şirketlerinde kendilerini çok rahat hissedebilecekleri bir kültürün parçası olabileceklerini deneyimledim. Çalışmalarımız sırasında her soruma içten bir cevap buldum, farklı çalışmalarda kendi fikirlerimi anlatarak ve bu fikirlerimi hayata geçirerek yaratıcılığımı kullanabildim. Büyük bir oranda genç çalışanları olan Anadolu Grubu’nda hiçbir soruyu cevapsız bırakmamanın, yaratıcılık ve yenilikçiliğe sınırsız desteğin birer ilke olduğunu öğrendim. Hem çalışma ortamımız hem de şirket kültürümüz sayesinde, her gün ofisimize mutlu geliyor, gün sonunda da ofisten mutlu ayrılıyordum. Bu dönemdeki çalışmalarımız sayesinde mutluluğun yanında birçok tecrübe de edindim. İçerisinde bulunduğum projeler ve katıldığım toplantılar ile iş hayatına yakından tanıklık ettim. Açıkçası eğitimim devam ederken bu denli önemli işlerin içinde bulunacağım ve tecrübe edineceğim bir staj yapabileceğimi düşünmüyordum.

Anadolu Grubu’na bana bu eşsiz deneyimi yaşama fırsatı verdiği için teşekkür ederim.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*