Erdoğan Özoğul / Anadolu Motor Genel Müdürü
erdogan_ozogul_blog_gorsel

Anadolu Motor’un dünyadaki gücü

Anadolu Motor, dünyanın önde gelen markalarıyla kurduğu ortaklıklar ve dışa açılma stratejileri doğrultusunda, bugün yurt içinde ve yurt dışında Anadolu Grubu’nun lokomotif şirketlerinden biri olmayı sürdürüyor.

Türkiye’de kendi alanındaki tek yerli üretici olan şirketimizin çalışmaları ile 1972 yılından bu güne kullanıcılarla 350 bini aşkın Lombardini/Antor motoru buluşturduk. 2014 Ekim ayında, üretim kapasitemizi %40 oranında artıracağımız Çayırova’daki yeni üretim tesisimizin açılışını gerçekleştirdik.

Yüksek kalite anlayışımız, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkemiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mühendislerimizin eseri olan markamız ANTOR ve Anadolu insanının emeğiyle imal ettiğimiz diğer ürünleri, bugün dünyanın önde gelen makine üreticilerinden biri olan İtalya da dahil olmak üzere 40’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz.

Anadolu Motor’un ihracat pazarlarında kazandığı üstünlük, şirketimizin sürdürülebilir büyümesinde önemli bir etken oldu. Bugün pazarın gelişimini titizlikle analiz ederken, doğru kanallarda büyümeye ve yeni pazarlara açılmaya da devam ediyoruz.

Aynı zamanda Lombardini, Honda, Hitachi, LS Traktör, Landini, Solis, Gallignani gibi dünyanın önde gelen markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek, ülke ekonomimiz için katma değer yaratıyoruz.

Anadolu Motor’un bugün Türk sanayisindeki öncü misyonuyla uyguladığı strateji sonucu; krank mili, kam mili, motor gövdesi, silindir kafası, dişli kutusu ve dişli gibi üretimi belli bir teknoloji birikimi ve özel ekipman yatırımı gerektiren kritik parçaları fabrikamızda üretiyor, diğer parçalar için de yan sanayiye gerekli mühendislik desteğini veriyoruz. Yüksek standartlı modern donanımlı Ar-Ge atölyemiz ve test laboratuvarımızda geliştirilen yeni ürünleri, müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda, en zorlu şartlarda deneyerek, yüksek kalite anlayışını iş süreçlerimizin tümünde uyguluyoruz.

Anadolu Motor olarak, Türk sanayisinde yaptığımız bu önemli atılımlar ve Ar-Ge çalışmalarının takdirini aldığımız ödüllerle görüyoruz. 2010 yılında kazandığımız 9. Teknoloji Ödülleri Birinciliğinin ardından; T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “Geleneksel Tüketici Ödülleri” organizasyonunda “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” ödülüne değer bulunduk.

Pazarın gelişimini iyi analiz eden Anadolu Motor;  Antor marka dizel motor, Antrac marka çapa makinesi ve portatif jeneratör üretiminin yanı sıra tarım makineleri ve motopomp montaj faaliyetleri ile üretici fonksiyonunu hakkıyla yerine getirirken, tarım makine ve mekanizasyonunda gerçekleştirdiği distribütörlük bazlı gelişimiyle, ayakta kalmaya çalışan değil, büyüyen şirket yapısıyla dikkat çekiyor.

Anadolu Motor olarak, Tarım Makine ve Mekanizasyonu alanında gerçekleştirdiğimiz büyük atılımlarla son 5 yılda ciromuzu 3 kat büyüttük, planlanan Ar-Ge yatırımlarıyla yeni hedeflere yürüyoruz.  Bu anlamda geçen yıl devreye aldığımız yeni tesisimizin, Anadolu Motor’un gelişimine katkı sağlayacağına inanıyorum.

Ve artık daha büyük bir güvenle;

“Yarım Asırlık Üretim Gücümüzle Yeni Hedeflere…” diyoruz.

Sevgi ve saygılarımla,

Bir yorum yapılmış

  1. Abdil KOCABAŞ 16/02/2015 16:00 tarihinde yazdı

    Yazınız sade ve anlaşılır olmuş.Sıkılmadan okudum.1972 yılından bügüne kadar üretilen ve müşteriye sunulan motor adedini de yazmışsınız.Bu bilgiyi sizin yazınız vasıtasıyla öğrendim.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>