Yaşar Şekerci / Garenta Pazarlama Temsilcisi
yasar_sekerci_blog_gorsel

Anadolu Vakfı’na yazdığım bir mektupla hayatım değişti

Anadolu Vakfı’nın mezun bir bursiyeri ve şu anda da Anadolu Grubu’nun bir çalışanı olarak sizlere gruptaki yolculuğumdan bahsetmek istiyorum.

2011 yılında Galatasaray Üniversitesi’ni kazandıktan sonra el yazımla hazırladığım bir mektupla 2012 yılında Anadolu Vakfı bursiyeri oldum. Vakıf ile olan ilişkim sadece bursiyerlik ilişkisi ile sınırlı kalmadı, Anadolu Vakfı’nın burslu öğrencilerinin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için düzenlediği etkinliklere katıldım. Bu etkinlikler, yeteneklerimi keşfetmemi ve potansiyelimi daha etkin kullanmamı sağladı.

Anadolu Vakfı Mentorluk Programına katılarak ise, tecrübeyle değerlenmiş bilgiler edindiğimi söyleyebilirim. Gönüllülük esasına dayanan bu program kapsamında, ADEL Kalemcilik Pazarlama Direktöründen mentorluk desteği aldım. Programın, kariyer hedefim ile ilgili rasyonel kararlar almamda etkisi çok büyük oldu. Program dahilinde gerçekleştirilen kişilik envanterleri ile kendimi profesyonel yönlerimle tanıma fırsatı buldum. Güçlü ve geliştirmeye açık alanlarımı net olarak görmemi sağlayan bu çalışmalar, kariyer hedefimi çizmemde bana çok destek oldu. Kendimi, kariyer hedefimi, kariyer hedefimin bulunduğu sektörün beklenti ve dinamiklerini açık bir perspektifle mentorluk programında tanıdım.

Aynı şekilde, mentorluk programı sürecinde Anadolu Grubu Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü’nde yaptığım staj ise bana hedeflerimi bizzat deneyimleme imkanı sağladı. Sadece fotokopi çekmediğim, iş süreçlerine etkin bir şekilde dahil olduğum bir staj süreci yaşadım. Hatta ışıklar sönünceye kadar mesai yapmışlığım bile vardır. Staj sürecinde geliştirdiğim bir projemi de Anadolu Grubu Genel Merkezi’nde düzenlenen “Y Kuşağı Kendini Anlatıyor” etkinliğinde Yönetim Kurulu Başkanımız Tuncay Özilhan ve Anadolu Grubu çalışanlarıyla paylaşma fırsatı yakaladım.

Grupta 6 yıl bursiyer olarak yer aldım. Şu anda da Çelik Motor’da Garenta ve ikinciyeni.com Pazarlama Müdürlüğü’nde Garenta Pazarlama Temsilcisi olarak çalışıyorum. Garenta, ikinciyeni.com, Bulur ve Praticar markalarının pazarlama iletişim faaliyetlerini yönetiyoruz. Markalarımızın hepsi kendi sektörlerinde, dijitallaşme trendlerini yakından takip edip uygulayan, sunduğu yenilikçi ürünlerle fark yaratan, farklı tüketici deneyimleri sunmaya çalışan yeni markalar olduğu için aslında kurumsal bir firmada startup ruhuyla çalışıyoruz. Bu, benim iş hayatında farklı bir perspektif kazanmama, hızlı değişimlere adapte olmama ve yeni şeyler öğrenmeme olanak sağlıyor. Her şeyin ilklerini, planlarını ve atılacak adımlarını siz belirliyorsunuz. Birbiriyle uyum içinde çalışan bir ekibimizin olması da beni motive ediyor.

Şunu çok net söyleyebilirim ki; Anadolu Vakfı ile tanışmak hayatımda bir dönüm noktası oldu. Anadolu Grubu’nun bana sağladığı tüm imkanlar da aslında Grubumuzun eğitimde sürdürülebilirlik çalışmalarımıza somut bir örnek olarak gösterilebilir. Bu sebeple bana bu fırsatı veren Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı ile ilgili duygularımda kurumsal sadakatten daha çok; vefa ve aidiyet duyguları ağır basıyor. Kendimi burada 6 aylık değil 6 yıllık bir çalışan gibi hissediyorum. Hayatıma dokunan ve başarı hikâyemi devam ettirmeme olanak sağlayan Anadolu Grubu ve Anadolu Vakfı ailesine gönülden teşekkür ederim.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>