Orkun Demirhan / Çelik Motor - ikinciyeni.com Operasyon ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi

Anadolu Grubu’ndaki çalışma hayatıma 2014 yılında Çelik Motor’da başladım. O günden beri parçası olmaktan mutluluk duyduğum bu ailenin benim aidiyetimi en çok etkileyen yanı, eşitlik, adalet, güvenilirlik, dürüstlük ve etik gibi ilke ve değerlere verdiği önem ve çalışanlarına bu doğrultuda sağladığı ortam ve imkanlar oldu. Burada çalışanlara sunulan fırsatlarla, özellikle kendimizi geliştirmemiz için düzenlenen eğitimler, konferanslar ve etkinliklerle kendime çok şey katabildiğimi ve önemsendiğimi hissediyorum. Kariyerim boyunca Çelik Motor sayesinde koçluk eğitiminden yönetici yetiştirme programlarına kadar birçok farklı etkinliğe katıldım ve bunlar sayesinde hem özel hem de mesleki hayatımda gelişim sağladım. Bu eğitimlerle birlikte sorumlulukların verilmesi ve çalışanların bu yönde desteklenerek motivasyonlarının güçlendirilmesi önce yeni hayallerin, daha sonra yeni projelerin kapısını açıyor. Başarımızın özünde fikirlerimizi özgürce dile getirme imkânı, denemekten korkmama ve inandığımız projelerle hizmetimizi geliştirmek bulunuyor.

Anadolu Grubu Değerleri çatısı altında köklü tarihimiz boyunca gelişip yerleşen şirket değerlerimiz, 2019 yılında “Ortak Kültür” projesi ile daha da hissedilir hale geldi. Başarılı uygulamalarla kısa sürede çalışanın hayatına entegre olan kültür ve değerlerimiz, özellikle önemli bir değerimiz olan işimizi adil ve eşitlikçi uygulamalarla yönetme prensibimizde kendini hissettirdi. Satış temsilcisi olarak işe başladığım Çelik Motor’da satış ve müşteri ilişkileri departmanlarında farklı pozisyonlarda bulundum, terfiler aldım. İlk olarak 2017 yılında ikinciyeni.com Müşteri İlişkileri Sorumlusu pozisyonuna terfi ettim. ‘Ortak Kültür’ projesi kapsamında, pek çok süreç gibi terfi süreçlerinde de önemli geliştirmeler yapıldı ve bu dönemde ikinci kez terfi ettim. Yapılan çalışmalarla çok daha şeffaf ve adaletli bir hal alan terfi sürecimizde terfi potansiyeli olan kişiler açıklanabilir profesyonel standartlarla belirleniyor ve terfi süreci başlıyor. Mülakatlardan İngilizce sunumlara kadar olan bu süreçte başarılı bulundum ve Müşteri İlişkileri Yöneticisi pozisyonuna terfi ettim. Bu süreçte, Çelik Motor’un tüm çalışanlarına ne kadar kıymet verdiğini bir kez daha anladım.

İlk bakışta otomotiv şirketi olarak görülse de aslında ciddi bir inovasyon yeteneğine ve teknoloji temelli markalara sahibiz. Genç ve dinamik bir yapıya sahip olan şirketimizde bana göre başarı her fikre saygı duyulmasından, fikirlerin özgürce ve eşit hissederek paylaşılabileceği ortamların oluşturulmasından, işin sahiplenilmesi için motive edilmenizden ve hiyerarşi gözetmeksizin sorumluluk verilerek işin parçası olduğunuzun hissettirilmesinden geliyor.

Yaş ortalaması 33 olan genç bir şirketiz. Bununla birlikte Z kuşağını anlayan, onları dinleyen, bakış açılarını odak noktasına koyan yenilikçi markalara sahibiz. Şirketimizin genç, dinamik ve alanında uzman kadrosu sayesinde hem yeni neslin ihtiyacını daha iyi anlıyor hem de tüm ihtiyaçlara yönelik çözümler sunuyoruz.

Profesyonel yaklaşımımızı ‘Samimiyet’le harmanlayıp bunu iş yapış süreçlerimize de dahil ediyoruz. ‘Ben’in değil ‘Biz’in olduğu bir kültürün parçasıyız ve bu kültürün bir parçası olarak kariyerime burada devam etmek, fikirlerimin özgürce paylaşıldığı ortamların sunulması ve şirketimizin elde ettiği başarılarda pay sahibi olmak beni gerçekten çok mutlu ediyor. Bu özgürlükçü ve fikirlere değer verilen anlayışın stajyerden üst yönetime kadar herkes tarafından benimsenmesi, ortak değerlerimizin olması başarımızda önemli rol oynuyor.

Bugün geldiğimiz noktada ikinciyeni.com’da yaklaşık 485.000 üyemiz bulunuyor. 135.000’den fazla ikinci el aracın satışını platformumuz üzerinden gerçekleştirdik. Sahip olduğumuz tam dijital altyapı sayesinde Türkiye’de ilklere imza attık. Platform üzerinden satılan araçların gerçek satış verisini ücretsiz olarak tüm kullanıcılarımızla paylaşıyoruz. Yapay zekâ temelli çalışan Carwizz adındaki değerleme uygulamamızla kullanıcılarımızın araçlarının değerini ücretsiz olarak öğrenmesini sağlıyoruz. Birçok yeniliği hayata geçirerek ikinci el araç sektöründe kılavuz marka konumunda bulunuyoruz.

Garenta gibi Türkiye’nin ilk yerli sermayeli araç kiralama şirketi ve sektöründe öncü; ikinciyeni.com gibi sektöründe referans noktası haline gelen ve ilkleri gerçekleştiren; MOOV gibi herkes için ulaşımda fırsat eşitliği sağlayan ve araç paylaşımının Türkiye’de lideri olan markaların bulunduğu bir şirkette yer alıp başarılarında katkım olduğunu bilmek beni her zaman çok gururlandırıyor. Bu çatı altında görevi ve pozisyonundan bağımsız olarak herkes proje geliştirmek için sorumluluk alıyor. Proje ekipleri kuruyoruz ve farklı departmanlarla bir araya gelerek fikirlerimizi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Ulaşım ihtiyacı bugün olduğu gibi gelecekte önemini koruyacak ancak süreçler giderek dijitalleşmeye ve kolaylaşmaya devam edecek. Sektörünün öncü markalarından olan ikinciyeni.com markamızla her ihtiyaca yönelik sunduğumuz hizmetlerle gelecekte de fark yaratmaya devam edeceğimize inanıyorum.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*