Engin Özerhun / Anadolu Efes Spor Kulübü Genel Direktörü
blog_foto_basket

Efes olarak 1976 yılında başladığımız yolculuğumuzda, Türk basketbolunda yeni bir sayfa açtık. Geride bıraktığımız 38 yılda Türkiye’de basketbolun en başarılı takımı olduk ve bir ekol haline geldik. Türkiye Basketbol Ligi’nde en çok şampiyon olan takım, Avrupa Kupası kazanan ilk Türk takımı olma gibi ayrıcalıklar, mutluluklar yaşadık ve yaşattık.

Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden öncü bir basketbol markası olarak basketbolun bizimle birlikte geliştiğini göğsümüz kabararak izledik, gururlandık.

Tüm bu başarıları yaşamak hiç kolay olmadı. Mutlaka bu alanda mücadele eden tüm takımların ilk hedefi kazanmak, kupalara ulaşmak ve taraftarlarına bu mutluluğu yaşatmak. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta bu başarıların bir devamlılığının olmasıdır. Ülkemizde basketbol ve diğer spor dallarındaki takımların en büyük sorunu olan devamlılık göstermeyen, kısa süreli başarıların çözüm yolu ise altyapıdan geçiyor. Ancak sağlam, güçlü bir altyapının oluşturulmasıyla devamlı başarılar geliyor. Altyapının gelişmesi için ise süreklilik önemli bir husus.

Bir süreklilikten bahsetmek için de antrenörlere büyük görevler düşüyor. Liderlik özellikleri taşıyan, eğitim ve kültür durumu yüksek, eğitici yanı güçlü, iş ahlakına sahip, gelişmelere ve yeniliklere ayak uydurabilen ve konusunda uzman antrenörlerin uzun süreli olarak kulüp yapısında yer alması büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

Hocalarımız ve tüm ekibimizle beraber altyapı sistemi içerisinde yer alan oyuncularımızın önce iyi bir insan ve ayakları üzerinde durabilen sağlam birer birey olmaları için çabalıyoruz. Sonrasında iyi bir sporcu ve daha sonrasında basketbolcu olması için çalışıyoruz.

Bu takımda yetişip büyük basketbolcu olmak isteyen, milli takımlarda, hatta NBA’de oynama hayalleri kuran oyuncularımız bu kapıdan girdikleri andan itibaren hepimizin yaşadığı ‘Efeslilik’ duygusunu derinden hissediyorlar. Kondisyonerinden malzeme sorumlusuna, antrenöründen yöneticisine kadar iç içe yaşadığımız bu ortamda oyuncularımızın minik takımlardan A Takım’a giden yolculuğuna da hep beraber şahit oluyoruz.

takim

Kurulduğumuz günden bu yana A Takım’ın yanı sıra, altyapılarda da sayısız başarılara imza atan takımlarımız, antrenörlerimizin taktik, teknik, mental ve psikolojik destekleriyle bu sezon da önemli başarılara ulaştı.

Anadolu Efes altyapı takımları 2013-2014 sezonunda İstanbul Ligi’nde gençler, yıldızlar, küçükler ve minikler kategorilerinde büyük bir başarıya imza attı.

Bugüne kadar gençler kategorisinde 18, yıldızlar ve küçükler kategorisinde 13’er kez Türkiye Şampiyonu olan takımlarımızdan genç takımımız 19. şampiyonluğuna ulaşırken yıldız takımımız da 14. şampiyonluğunu ilan etti. 

Basketbolda Türkiye’nin en önemli altyapısına sahip olan Anadolu Efes’in şampiyonluğa ulaşan genç ve yıldız takımlarını canı gönülden tebrik ediyor, bu yıl verdiği mücadele ile Anadolu Efes’i gururlandıran tüm oyuncularımıza da teşekkür ediyorum.

Hepinizin bildiği üzere hem ülkesinde hem Avrupa’da sayısız başarıya imza atmış teknik adam, antrenör Dusan Ivkovic’i Anadolu Efes’e kazandırdık. Tüm Anadolu Efes ailesini heyecanlandıran ve gururlandıran bu birliktelikle ve altyapıdan gelen genç oyuncularımızın vereceği büyük destekle tarihimizdeki başarıları pekiştirme yolunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Saygılarımla,

 

 

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>