Rubab Fahad / Coca-Cola İçecek Pakistan İnsan Kaynakları Eğitim ve Gelişim Müdürü

Anadolu Grubu ve Coca- Cola İçecek’te (CCI) sürdürülebilir kalkınma için her şeyden önce değerlerimize güveniyoruz. Başarımızın, çok çalışmanın yanı sıra değerlerimize olan bağlılığımızın bir sonucu olduğunu biliyoruz. Fikirlerine ve yeteneğine değer verildiğini ve bunların ortak bir karar alma sürecinde değerlendirildiğini hissettiren bir kurumsal kültür içinde çalışmak, hem zenginleştirici hem de geliştirici bir deneyim. Anadolu Grubu’nun iş yapış felsefesi Grubun kurucularının ortak aklının eseri. Ortaklık ve ortak karar alma kültürü üzerine kurulu olan iş yapış felsefesinin temelinde başta çalışanlar olmak üzere tüm paydaşların sunduğu çeşitlilikten ve bu çeşitliliğin ortak akla kattıklarından güç almak bulunuyor. Coca-Cola İçecek’te de bu felsefenin verdiği ilhamla farklı fikir ve yetkinlikleri bünyemize katıyor, geçmişten gelen birikimimizle birleştirerek ortak aklımızı büyütüyoruz. İşlerimizi ortak akıl ile yürütüyor, birlikte karar alıyor, geleceğimizi ortak akıl ile hep beraber inşa ediyoruz.

Pandeminin tüm dünyayı derinden etkilediği 2020 yılında, hem çalışanlarımız hem paydaşlarımız hem de içinde bulunduğumuz toplumlar için değer yaratan uygulamalarımızı “Birlikte Güçlüyüz” mottomuzla hayata geçirdik. Birlikte olmanın ve birlikte hareket etmenin her birimize yansıyan iyileştirici gücünün farkına vardık. Yan yana gelemediğimiz bu dönemde iletişimimizi güçlü tutmak en önemli önceliğimiz oldu. “Birlikte” kalmaya, “birlikte güçlü kalmaya”, dijital mecraları etkin şekilde kullanarak devam ettik. CEO Connect Meetings sayesinde on ülkeden ekiplerimizle çevrimiçi kanallardan ortak akıl oluşturduk. Haftalık olarak gerçekleşen CEO Buluşmalarında, açık iletişim ve şeffaflığı ön plana çıkardık. Akıllarımızdaki sorulara birlikte cevap bulduk, ülkelerimizden salgına dair güncellemeleri birinci ağızlardan dinledik. Ülke genel müdürlerimiz de kendi ülkelerine odaklanan toplantılar gerçekleştirdi. CEO buluşmalarımız uzaklardaki CCI ailemizin üyeleri ile bizleri birleştirmeye devam ediyor.

CCI’da bizler müşterilerimiz, çalışanlarımız ve toplumumuz için değer yaratmaya odaklanıyoruz. CCI’ın değer yaratma amacı, çalışanlarımızın her gün ortaya koyduğu değerler, liderlik ve tüm coğrafyalarımızı birleştiren kültür ile güçlü bir şekilde bağlantılı. “Tek Takım” kültürü CCI’da en büyük gücümüz. Kültürümüz bizim kim olduğumuzu ve kendimizi nasıl ortaya koyduğumuzu ifade ediyor. Özellikle kişiler, ekipler, ülkeler ve yapılarımız arası işbirliği ile tüm ilişkilerimizde oluşturduğumuz şeffaf güven ortamı, kültürümüzün en önemli parçalarından. Ortak kültürümüzü, ortak aklımızı her biri son derece uyumlu bir takım çalışması ve değer yaratma tutkusu ile sürdürülen ve bazılarının içlerinde yer almaktan büyük heyecan duyduğum pek çok proje ile ortaya koyuyoruz.

Parçası olmaktan gurur duyduğumu bir başka ortak akıl projemizde; kadınların bir arada ve etkileşimde olduklarında, güçlerinin katlanarak artacağını vurguluyoruz. Bu inanç ile kadın çalışanlarımızın bir arada projeler yürütebilmelerini sağlamak amacıyla birlikte güçlenecekleri platformlar oluşturuyoruz. Benim de üyesi olduğum ve ülkemde liderliğini üstlenmekten gurur duyduğum Women’s Network, çalışmaları ile CCI’ın 10 ülkesindeki kadın çalışanları bir araya getiriyor. Bu güçlü kadınlar ile aynı ekipte olmanın gururunu her an yaşıyorum. Bir araya geldiğimiz bu etkinlikler bize kültür farklılıklarına rağmen kadın çalışanlar olarak hepimizin benzer ihtiyaçlarda buluştuğunu gösterdi. Women’s Network platformu ile biraraya gelmemiz güçlerimizi birleştirmemize olanak sağladı. Liderlerinin İnsan Kaynakları Departmanı dışından seçilmesi ve yönetiminde her departmanı temsilen en az bir kadın çalışanın bulunması platformun tüm çalışanlar tarafından sahiplenmesini sağladı.

Her biri toplumumuza, çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza değer katma hedefiyle hayata geçirilen bu projelerin başarı ile sürdürülmesinin ve somut sonuçlar alınmasının arkasında ortak aklın gücü var. CCI olarak Anadolu Grubu’ndan aldığımız ilhamla ortak aklı tüm iş süreçlerimize ve projelerimize adapte ediyoruz. Yaratıcılığın ve üretkenliğin katlanarak büyümesinde “Ortak Akıl” felsefesinin önemi ve değerini içinde bulunduğum projelerde deneyimleyerek bizzat deneyimleme imkanım oldu. Grubumuz kurucularının iş yapış felsefelerimizi oluştururken, en başından itibaren benimsedikleri ortak akıl, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de başarının temeli. Bu doğrultuda tüm yöneticilerin ve liderlerin, özellikle de orta kademe yöneticilerin iş alanlarında gelişme ve yönetim açısından “ortak akıldan” en iyi şekilde yararlanmaya odaklanmaları gerektiğini belirtmek istiyorum. Ofislerdeki, sahadaki ve fabrikalardaki, her seviyeden farklı çalışanlarımızın katkılarının her zaman işimize yeni bir perspektif kazandıracağına ve sürdürülebilir şekilde gelişme fırsatları sunacağına inanıyorum.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*