Chimp&Zee

Grubumuzun yeni işletmesi: Chimp&Zee

Gastropub kültürünün yerel bir yansıması olan Chimp&Zee Gastro Pub, Nişantaşı Atiye sokakta açıldı. “Yeni Klasik” mottosuyla hayata geçirdiğimiz bu konseptte, geçmişin sevilen ve vazgeçilmez özelliklerine yenilikçi bir anlayış ile dokunduğumuzu göreceksiniz.

Chimp&Zee markasını oluştururken, yaşama olan bağlılığı, Gastropub kültürü ile en iyi şekilde buluşturacak sembolleri yaratmaya çalıştık. Ana temamızsa “aşk” oldu… Chimp&Zee gözünden aşk nasıldır diye soracak olursanız; doğaya, yaşama, sevdiklerimize, mesleğimize ve yarattığımız lezzetlerimize karşı hissettiğimiz yoğun duyguların toplamı olarak tanımlayabiliriz.

Gastro ve pub özelliklerini daha iyi anlatabilmek için hikayemizin başrol oyuncularından ilki olan Chimp, hayatını keyife, dostluğa ve mesleğine adamış bir barmen; bir diğer başrol oyuncumuz Zee ise, mutfakta doğal ve özenli bir şekilde yarattığı lezzetleri, misafirleri ile paylaşmaktan mutlu olan, onlara “anne” özeni ile yaklaşan bir aşçı olarak kurgulandı. Uzun yıllar süren mesleki hayatlarında, Chimp ve Zee’nin yolları, bilinmez bir zamanda ve yerde kesişti. İkilinin yaşadıkları tam anlamıyla ilk görüşte aşktır… Hem birbirlerine, hem mesleklerine olan aşkları, yaşama sevinci ile buluştuğunda, bu aşkın ilk meyvesi, Chimp&Zee Gastro Pub olarak doğdu. Gastropub bu ikilinin aşkının kesiştiği noktadır. Chimp ve Zee adlarındaki yeni dostlarımız, aslında sevimli birer şempanzedir. Markamızın doğaya ve hayvanlara olan sevgisini vurgulamak amacıyla ikon olarak seçildiler. Aynı zamanda sempatinin, iyiliğin ve masumluğun sembolü oldular. Tamamen dostluk ve sevgiyi temel alarak oluşturduğumuz markamızı en iyi şekilde temsil etme görevini bizler, Chimp ve Zee’ye verdik. Umarız, sizler de onları seversiniz…

Mimari özellikleri ile rafine bir mekan olarak tasarladığımız Chimp&Zee, Atiye sokakta, Anadolu Grubu ailesinin yeni üyesi olarak özgün özellikleri içinde barındırıyor. Bina özelliklerinden yola çıkılarak yapılan düzenlemede, 550 metrekare kullanım alanında, birbiriyle uyum içerisinde tasarlanmış üç farklı konsept göze çarpıyor.

Binanın üst katında gastro özelliklerinin ön plana çıktığı bir oturma düzeni var.
Alt katında ise, pub kültürünün tüm temalarının Chimp&Zee tarzında buluştuğu, sıcak ve samimi  bir ortam…
Ön, arka ve yan bahçelerde ise yine pub tarzının, cafe kültürü ile buluştuğu açık alanlar yer alıyor.
Arka kısımda yer bulunan daha küçük boyuttaki mini pub, sade ve rahat tasarımı ile hizmet veriyor. Burada, ışık ve malzeme olarak özgün, sıcak ve rahat bir atmosfer oluşturacak detayları tercih ettik.
Chimp&Zee’nin içerisinde ayrıca iki adet kapalı pub alanı da bulunuyor. Her iki alanı da, sıcak, rahat ve samimi bir atmosfer oluşturmaya çalışarak tasarlandık. Pub bölümünü, genel olarak Chimp’in karakteristik özelliklerinin yansıması üzerine kurduk. Burası, Chimp’in dostane ve sevgi dolu tarzına uygun bir keyif alanı.

Özellikle bira kültürünü yansıtan Draft bira servisini en iyi şekilde sunabilmek için, mekanın her katında 12’lik tap sistemi ile hizmet veriyoruz. Fıçı soğutma odalarımız, bizim için özel olarak tasarlandı. Farklı markalardan seçenekler sunan şarap menümüz de kültürümüzü zenginleştiriyor. Mekanın “Zanaatkar” öğelerine sadık kalınarak, küçük çaplı üreticilerin şaraplarının da servis edildiği Chimp&Zee’de, “House Wine” seçenekleri ile uygun fiyata şarap lezzetleri sunuyoruz. “Full Bar” nitelikleri ile her türlü içkiyi servis ediyor, ayrıca bilinen kokteyl tariflerinin yanına kendi özgün tariflerimizden oluşan geniş bir yelpazeyi de misafirlerimizin beğenilerine sunuyoruz. 

Özellikle gastropub kültürünü klasik pub işletmelerinden ayrıştıran, özenli bir mutfak çalışması yaptık. Chimp&Zee mutfağı, klasikleşmiş tatlar üzerinden yola çıkılarak geliştirdiğimiz özgün, yaratıcı, keyifli, paylaşımcı ve lezzet odaklı hizmet sunan bir ekipten meydana geliyor. Ayrıca, bildiğiniz tatlara, sıra dışı detaylar katarak, “farklı” hissettirecek bir çalışma prensibi oluşturduk. Menümüzde göze çarpan en önemli özellik, pub kültürüne uygun olarak, paylaşımlık seçeneklerin bolluğudur. Menü, özellikle bira kültürünün gelişimine katkı sağlıyor.

Sosyal zihin üzerine kurduğumuz Chimp&Zee’de sanat ve kültür çok önemli iki unsur. Bu doğrultuda, farklı yelpazelerle misafirlerin keyif ve eğlencesine katkı sağlayacak bir müzik anlayışı planladık. Aynı zamanda kültürü ve sanatı desteklemek amacıyla geliştirilecek özel projelere de açığız. Sosyal yaşamın her köşesinde demokratik ve paylaşımcı bir ruhla hareket etmek istediğimiz için; dinleyen, anlayan, paylaşan ve önemseyen Chimp&Zee kimliğini yarattık.

Chimp&Zee olarak, siz değerli misafirlerimizle tanışmayı heyecanla bekliyoruz.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*