Cesur Kılınç / Anadolu Grubu Hukuk İşleri Başkanı
cesur_kilinc_blog_gorsel

Güçlü markalarımızın liderliği için, fikri mülkiyeti önemsiyoruz

Bu senenin başında, dünyada fikri mülkiyet (intellectual property) yönetimi konusunda söz sahibi olan, “Managing Intellectual Property” dergisine verdiğim röportajda değindiğim konulardan en önemlisi, Anadolu Grubu Hukuk İşleri Başkanlığı’nın, Grubumuzun güçlü markalarıyla sektörlerinde lider olması için fikri mülkiyet alanına verdiği değerdi.

Anadolu Grubu’nun Türkiye’de 36, yurt dışında ise tescilli 78 markası bulunuyor. İştiraklerimizle birlikte bu rakam, yurt içinde 700, yurt dışında ise 500’ün üzerine çıkıyor. Geniş bir operasyon coğrafyasında, yüzlerce markamızla çalışmalarımızı sürdürürken, markalarımızı koruma altında tutmak için Anadolu Grubu Hukuk İşleri Başkanlığı olarak yoğun bir mesai harcıyoruz.

Yüzlerce tescilli markası olan Grubumuzda, hukuk işlerini yürütürken mutlaka proaktif olmak gerekmektedir. Bunun gerçekleşmesi için de profesyonel zekasını ticari alanda geliştirmiş, sorumluluk sahibi ve eğitimli bir ekip kurmak kaçınılmazdır. Departmanımız, profesyonel bir yapı içerisinde ve Grup genelinde 25’in üzerinde deneyimli avukatıyla, yalnızca sorun çözen değil, şirket ve markalarımıza her anlamda bir danışman yaklaşımıyla çözüm ortağı olma görevini de üstlenmektedir.

65. yılını kutlayan Anadolu Grubu, güçlü markalarıyla her dönemde tüketicilerinin bir numaralı tercihi olan ürünler geliştirmiştir. 40 yılın üzerinde mazisi olan “EFES”, pazar lideri olarak yıllar boyunca Türkiye’nin en değerli markalarının başında geldi. Aynı şekilde zeytinyağı denildiğinde ilk akla gelen Komili markamız, Grubumuza katıldıktan sonra da marka değerini artırmayı sürdürdü. Bu ve bunlar gibi sahip olduğumuz markalarımız, Anadolu Grubu’nun sahip olduğu en değerli varlıklarıdır. Grubumuz gücünü, sahip olduğu bu lider markalardan almaktadır. Bu nedenle markalarımızın ve bunlara bağlı haklarımızın koruyucusu olmak, bizlere ciddi bir sorumluluk yüklemektedir.

Anadolu Grubu Hukuk İşleri Başkanlığı olarak, yıllardır süregelen, Türkiye’nin en sevilen ve lider markalarının yaratıcısı Anadolu Grubu’nun menfaatlerine sahip çıkmak üzere, üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. 18 ülkede 75 şirketiyle faaliyette olan Anadolu Grubu’nun başarı yolculuğunun sürekliliği için, markalarımızın gücünü korumaya devam edeceğiz.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>