Serkan Gül / Anadolu Vakfı Bursiyeri / Anadolu Efes Chief Young Officer’ı / Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisi

Geçtiğimiz yaz, Anadolu Grubu’nun Chief Young Officer isimli staj programı kapsamında Anadolu Efes’te çalışma fırsatı yakaladım ve Anadolu Grubu’nu daha yakından tanıdım. Anadolu Grubu bünyesinde barındırdığı onlarca şirketiyle, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında birbirinden farklı coğrafyalara yayılmış üretim tesisleriyle, 55.000’in üzerindeki çalışanıyla, sosyal sorumluluk projeleriyle, insana verdiği değerle ve geleceğe yaptığı yatırımlarla adından sıklıkla söz ettiren Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri.

Anadolu Grubu, Bi-Fikir isimli bir inovasyon yarışması düzenliyor. Yaratıcı ve yenilikçi duruşundan taviz vermeyen gençleri, sorumluluğu sırtlanıp Grup bünyesindeki şirketler için projeler yaratmaya davet ediyor.

Üniversite öğrencilerinin yaratıcılıklarının ve yapabileceklerinin sınırı yok; ancak bizlerin fikirleri çoğu zaman bir anda akla gelip kaybolmaya yatkın olabiliyor. Bunun sebebi ise çoğu zaman cesaret, fikirleri hayata geçirecek bir ortam ve maddiyat üçlüsünün aynı anda bulunmaması. İşte tam da bu yüzden Bi-Fikir, benim gibi yüzlerce yaratıcı ve girişimci genç için mükemmel bir fırsat, üstelik hayallerinizi gerçekleştirmek için tek ihtiyacınız olan şey cesaret, çünkü kalan ikisini Anadolu Grubu zaten size sunuyor. Birbirinden farklı alanlarda hizmet veren şirketler hakkında yenilikçi ve uygulanabilir projelerin katılabileceği yarışmada, para ödülünün yanında kazanılan efsanevi deneyimler, alanında uzman kişilerden alınan eğitimler ve network kurma fırsatı da cabası. Bence, bu yarışmayla, Anadolu Grubu genç düşünen, kabuğuna sığmayan bir şirket olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Üniversite öğrencilerine tavsiyem yaratıcılıklarını gösterebilecekleri, tüm sorumluluğu üstlenerek başından sonuna kadar bir iş projesi yönetebilecekleri, iş dünyasını ve şirket yaşamını yakından görebilecekleri bu eşsiz deneyimi kesinlikle kaçırmamaları olacaktır.

Teşekkürler Anadolu Grubu, hep böyle yeni, hep böyle genç kal.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*