Osman Alptürer / Anadolu Grubu İnsan Kaynakları Başkanı

İnsan… bir kurumu, mekanik bir yapıdan çıkarır, ona hayat verir ve sürdürülebilir kılar…

Uzun yıllar varlığını sürdürebilen kurumlar, tek bir vücut gibi hareket edip, ortak bir dilde konuşabildikleri için başarılı olabilirler, ancak o zaman müşterileriyle doğru iletişim kurabilir, onlara empati ile yaklaşabilir ve memnuniyetlerini sağlayabilirler. Anadolu Grubu’nu, bu yaklaşımı yıllar önce benimseyen, içselleştiren ve her zaman öncelikle insana yatırım diyen, iki girişimci kurdu, Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan…

Ortak bir hayalle çıkılan yolda, girişimcilik ruhu, ortak akıl ve stratejik yönetim modeli birleşti. Gelişmeye ve geleceğe yapılan yatırım, lider bir duruş, yenilikçilik ve yaratıcılıkla Anadolu’da hayat buldu. İnsana yapılan yatırım, güven odaklı yaklaşımla hayatın içinde büyüyerek parladı. Grubumuz bugün, 29 bine yakın çalışanı olan, farklı coğrafyalarda ortak kültürle iş yapabilme becerisine sahip, girişimci bir ruhla çalışıyor.

Grubumuzun yöneticilerinin çoğunluğu, uzun yıllardır grup şirketlerimizde çalışmış, farklı deneyimler yaşamış ve profesyonel gelişimlerini Grubumuz değerleriyle birleştirerek sürdürmüşlerdir. Bugün, üst seviye yöneticilerimizin %82’si, Grubumuz içinden yetişmiş ve atanmıştır. Bu değerin bu denli yüksek olmasının en büyük nedenini, bizim insan kaynakları politikamızı oluştururken temel aldığımız düşüncenin, insana yatırım yapmak olmasına bağlayabiliriz. Anadolu Grubu’nun yükselişinin temelinde insana yatırım ve insan odaklı çalışma prensibi yatmaktadır.

İnsanın olduğu her yerde, insani vasıflar da ön planda olacaktır. Bu nedenle duygular bizim için öncelikli konulardan bir tanesidir. Her organizmanın yaşamını sürdürebilmesi için belirli ihtiyaçları vardır. Grubumuz için de bu ihtiyaç, sahip olduğumuz nitelikli iş gücümüz, yani çalışanlarımızdır. Bu nedenle insan kaynakları politikamızın çıkış noktası, yıllardır olduğu gibi bundan sonra da yine insan olacaktır.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*