Aylin Pak / Anadolu Vakfı Bursiyeri, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp 3. sınıf öğrencisi

Anadolu Vakfı ile yolum üniversite hayatımın tatlı bir telaşla başladığı zamanlarda kesişti. Başvurumu yapıp mülakata çağırıldığımda biraz tedirgin olmuştum ama çok samimi bir ortamla karşılaşmış ve “Mutlaka bu ailenin bir parçası olmalıyım” diye düşünmüştüm.

Anadolu Vakfı’nın üniversite öğrencilerine sağladığı burs fırsatından yararlanmaya başladığım andan itibaren maddi olarak oldukça rahatladım ama bunun ötesinde bence eşi benzeri olmayan mentorluk programı hayatımın asıl dönüm noktası oldu. Program sayesinde o güne kadar deneyimleme fırsatı bulamadığım, hatta düşünmediğim tecrübeler edindim. Bir yıl boyunca parçası olduğum bu program sayesinde; benzer yollardan geçmiş mentorumun hayat tecrübelerini dinleme, önerileri ve fikirlerinden esinlenme fırsatı buldum. Hayatımda bazı ilkleri gerçekleştirme şansını yakaladım; ata bindim, yemek ve heykel atölyesine katıldım.

Bursiyerlerine sadece maddi destek vermekle kalmıyor, kişisel gelişimlerine de katkıda bulunuyor Anadolu Vakfı. Katılma şansı bulduğum kişisel gelişim seminerleri sayesinde bugün  hayata ve kendime daha farklı bir gözle bakıyorum. Artık yeni hedeflerim, yeni hayallerim var.  40 yıl önce Anadolu insanına değer katma hedefiyle yola çıkan Anadolu Vakfı’nın hem maddi hem de manevi desteğiyle değer kattığı yüz binlerle ifade edilen kişilerden biriyim. Böylesine değerli bir kurumun hayatıma dokunması benim için büyük bir şans.

Bugün İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Tıp 3. sınıf öğrencisiyim. Kendine daha fazla güveni olan, geleceğe emin adımlarla ilerleyen, tüm hayallerini gerçekleştirebilme gücüne sahip bir birey haline geldim. Ben de çevreme ve insanlığa değer katacak adımlar atma hevesiyle dopdoluyum.

Bana kattıkları için Anadolu Vakfı’ndaki aileme teşekkür ediyorum. İyi ki varsın Anadolu Vakfı!

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*