Şüheda Demir / Anadolu Isuzu Yedek Parça Planlama ve Stok Kontrol Uzmanı

Anadolu Grubu’nun otomotiv sektöründe faaliyet gösteren başarılı firması Anadolu Isuzu ile Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde son sınıfta okurken tanıştım ve altı ay boyunca Anadolu Isuzu Satın Alma Departmanı-İthalat Şefliği’nde yarı zamanlı proje asistanı olarak çalıştım.

Bu süre boyunca şirket kültürünü, iş çevresini, iş süreçlerinin yönetimini, profesyonel ortamda insan ilişkilerini, çalışma ortamını yakından tanıma ve gözlemleme şansım oldu. Staj programları sayesinde biz gençler, öncelikle kendimizi tanıma, güçlü ve geliştirmemiz gereken yönlerimizi keşfetme fırsatı yakalıyoruz. Bu sayede hangi departmanda nasıl bir pozisyonda çalışmak istediğimize daha doğru karar verebiliyoruz. Ben, bu süreci departmanımızın yönetici ve çalışanlarının desteği sayesinde çok verimli bir şekilde geçirdim. Staj ve yarı zamanlı çalışma fırsatlarını, üniversite öğrencisi her gencin iş hayatına atılmadan önce deneyimlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Staj dönemim ve proje bazlı çalışmalarım sonunda, Anadolu Isuzu’da Yedek Parça Planlama ve Stok Kontrol Uzmanı olarak başladım. İşe alışma dönemim Isuzu ailesini tanımamın rahatlığı, departman çalışanlarının bilgi birikim ve tecrübelerini benimle hevesle paylaşmaları ve yardımseverlikleri sayesinde rahat ve verimli bir şekilde geçti.

‘Aile’ kelimesini özellikle vurgulamak istiyorum. İş arkadaşlarımın uzun yıllar boyunca aynı şirkette mutlu bir şekilde çalışıyor olduğunu görmek, aklımdaki ‘Isuzu ailesi’ imajını daha da güçlendirdi. Aile büyüklerinin gençlere eski günlerini anlattığı gibi Isuzu büyüklerinden şirketteki deneyimlerini dinlemek, teknolojiye ulaşmanın sınırlı olduğu günlerden bu günlere nasıl gelindiğini öğrenmek benim için ilgi çekiciydi. Bilgisayarların yaygın olarak kullanılmadığı günlerde raporların A4 kağıtlara hazırlandığını, bayilere ulaşmak için telefon sırasının beklenildiğini öğrenmek şaşırtıcıydı. Şimdi sahip olunan teknoloji ile çok daha hızlı, verimli ve kaliteli iş süreçlerine sahip olduğumuz için çok şanslıyız.

İçinde öğrenip gelişirken, gerçek bağ kavramını da hissedeceğiniz bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*