Tuncay Özilhan / Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı

Ülkemizde 11 Mart’ta açıklanan ilk COVID-19 vakasının ardından maalesef vaka sayıları artmaya devam ediyor. Devletimiz, salgını önleyici tedbirler almayı sürdürürken, bir yandan da ekonomimizin, işlerimizin ve hayatlarımızın sürdürülebilirliği için çok kritik kararlar alınıyor ve destekleyici paketler açıklanıyor. Biz de dahil olmak üzere, bir çok büyük şirket, marka ve sosyal kuruluş, bir yandan bağışlarla ve kampanyalarla süreci desteklemeye çalışırken, bir yandan kritik üretim ve operasyon süreçlerini devam ettirerek toplumun ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyor. Sağlık çalışanlarımız, ülkemizin dört bir yanında gece gündüz çalışarak hem hastalığın yayılmasını önlemeye hem de hastalananlara çare olmaya çalışıyor. Sadece ülkemiz için değil, tüm insanlık için çok zor ve çok ciddiye alınması gereken bir süreçten geçiyoruz.

Anadolu Grubu olarak, süreci en başından beri yakından takip ediyor, hem ilgili bakanlıklarımızın hem de Dünya Sağlık Örgütü’nün yönlendirmeleri doğrultusunda gerekli önlemleri uyguluyoruz. Grup şirketlerimiz ve markalarımız da konu ile ilgili hem paydaşlarına yönelik hem de toplumsal fayda yaratacak çalışmalarla ellerini taşın altına koyuyorlar. Anadolu Efes, Covid-19 salgınından etkilenen yeme içme eğlence sektörü çalışanlarının yanında olmak için 1 milyon TL kaynak ayırarak Ahbap Derneği ile “Dayanışma Birlikte Güzel” adlı bir çalışma başlattı. Coca-Cola İçecek yurt dışından ülkemize dönen karantina merkezlerinde misafir edilen vatandaşlarımız için Türk Kızılayı’nın 13 ilimizde bulunan Afet Yönetim Merkezlerine, bugüne kadar 150 bini aşkın su ve meyve suyunu tedarik etti. Aynı zamanda, sağlık çalışanlarımızın ve vatandaşlarımızın bu süreçte özellikle ihtiyaç duyduğu maddelerden el ve yüzey dezenfektanını, Sağlık Bakanlığı onayıyla fabrikalarımızda üreterek il sağlık müdürlüklerine hibe ediyor. Migros, bir yandan tüm mağazalarını açık tutarak, çalışanlarıyla birlikte canla başla halkın ihtiyaçlarına yanıt veriyor, bir yandan da hem çalışanlarının hem de hizmet sunduğu tüketicilerinin sağlığını korumak için çok yoğun çalışmalar yürütüyor. Anadolu Etap halkımızın gıda ihtiyacını karşılamak için, tüm operasyonlarında en üst düzeyde tedbirleri alarak üretmeye ve hizmet vermeye devam ediyor. Birçok şirketimiz bir taraftan toplumda tedbirler konusunda farkındalık yaratacak, bir taraftan da paydaşlarına moral verecek pazarlama ve iletişim çalışmaları yapıyorlar. Anadolu Sağlık Merkezi de uzmanları aracılığıyla bizlere konu ile ilgili düzenli bilgilendirmeler yaparak, farkındalığı artırmaya çalışıyor.

Anadolu’nun Yarınları için çalışmayı kendine ilke edinmiş bir grup olarak biz her zaman insan için, toplum için çalışmaktan yanayız. İçinde bulunduğumuz bu süreçte de en önemli konunun insan sağlığı olduğuna inanıyorum. Toplumumuzun her bireyine ve her kurumuna bu konuda ayrı ayrı sorumluluk düşüyor. Öncelikle kendimizi, ailemizi ve sevdiklerimizi korumak adına her türlü yönlendirmeye uymalı, bu süreç ne kadar sürerse sürsün gereken tüm tedbirleri almaktan ödün vermemeliyiz. Diğer yandan da toplumumuzun ve işlerimizin sürdürülebilirliği açısından sorumluluklarımızı yerine getirmek durumundayız. Devletimiz, kurumlarımız, toplumumuz ve hatta tüm insanlık ile el ele vererek, üzerimize düşeni yaparak, yardımlaşarak, paylaşarak bu dönemi hep birlikte atlatacağız. Bu olağanüstü süreç inşallah en kısa sürede sona erecek, hepinize sağlıklı günler diliyorum.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*