Abdullah Özçalışan / Anadolu Grubu Chief Young Officer’ı / Dokuz Eylül Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri 4. sınıf öğrencisi

Chief Young Officer programının başvuru görselini ilk kez gördüğümde şu cümleler dikkatimi çekmişti: “Stajın ötesinde bir çalışma deneyimi”, “Gençliğin hakkını veriyoruz”.

Gençlere ve stajyerlerine bu denli önem veren Anadolu Grubu’nu çok merak etmiş ve etkilenmiştim. “Hemen başvuru yapmalıyım” düşüncesiyle başlayan süreç, testler ve mülakatlarla devam etti ve bunların sonucu olarak Anadolu Grubu Bilgi Teknolojileri Koordinatörlüğü’nde CYO olarak stajıma başladım. Stajın başlamasına kısa bir süre kala gelen e-postada, ilk gün için üst düzey şirket yöneticileriyle tanışma etkinliği ve bir yelken aktivitesinin planlandığını gördüğümde Anadolu Grubu’nun, biz gençlere gerçekten önem verdiğini anladım.

Etkinliklerle başlayan stajımın ilk haftasında, her bir CYO gibi ben de bir proje sorumluluğu üstlendim ve bununla ilgili çalışmalara başladım. Şirketin gündeminde var olan gerçek bir projenin benim tarafımdan yürütülecek olması beni gerçekten motive ediyordu. Projemin başlangıcından bitişine kadar geçen tüm aşamalarda bana yardımcı olan bir ekiple beraber çalıştım. Bu sayede çalışma ortamına alışmakta ve projemi yürütmekte hiç zorluk çekmedim. Bununla birlikte, staj süresi boyunca gerçekleştirilen fabrika gezileri, etkinlikler ve verilen eğitimler ile kişisel gelişimimiz sürekli  destekleniyor ve sosyal bir ortam yaratılıyordu.

blog_yazi_foto

Staj süresi boyunca kendimi geliştirme fırsatları yakalarken aynı zamanda Anadolu Grubu’nu yakından tanıma imkanı elde ettim. Anadolu Grubu’ndan kısaca bahsetmem gerekirse; sahip olduğu kurum kültürü ve değerlerine sahip çıkan, “önce insana hizmet” anlayışını benimsemiş, çalışanlarına verdiği önemi kısa bir sürede hissettiren bir grup. Staj deneyimimden yola çıkarak “Gençliğin hakkını veriyoruz” mottosunun da gerçek olduğunu söyleyebilirim. Bu güzel staj deneyiminin sonuna geldiğimde ise elimde, gerçekleştirmiş olduğum projelerim, tanışmış olduğum güzel insanlar ve gerçek bir iş deneyiminin yanı sıra staja başladığım ilk günden daha farklı bir ben vardı. Benim gibi iş dünyasına yeni adım atacak olan arkadaşlarıma tavsiyem şu: Bu adımı mutlaka gerçek bir iş deneyimi fırsatı sunan, sorumluluk üstlenebileceğiniz, kendinizi geliştirebileceğiniz bir program ile atın.

CYO programının bu koşulları karşılayan en iyi programlardan biri olduğunu düşünüyorum. Programa katılacak arkadaşlarım; sizleri ilk günden itibaren çok keyifli iki aylık bir süreç bekliyor olacak. Bu sürecin sonuna geldiğinizde şunu net bir şekilde anlıyorsunuz ki Anadolu Grubu gerçekten gençliğin hakkını veriyor!

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*