Hüseyin Umut Davulcu / Adel Kalemcilik Yardımcı Tesisler Bölümü Kazan Operatörü

Anadolu Grubu’nun yenilikçi ve girişimci ruhunun bir simgesi haline gelen inovasyon programı Bi-Fikir’in bu yılki kazananlarından biri de ben oldum. 5 yıldır Adel Kalemcilik’te Yardımcı Tesisler Bölümü’nde çalışıyorum. Hayata geçen her başarılı fikrin işimizi daha iyi yapabilmemiz için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Yeniliği cesurca destekleyen ve kucaklayan Anadolu Grubu ve Adel Kalemcilik, biz çalışanlarını da bu anlayışa dahil ederek farklı ve başarılı projelerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Yaptığımız işleri büyütmek ve geliştirmek üzere her zaman başarma tutkumuzu ve heyecanla çalışmayı teşvik eden bir organizasyonun içinde olmaktan dolayı çok mutluyum. Başarımızın özünde yaratıcılığa önem vermemiz, denemekten korkmamamız, bir çalışan olarak daha iyisini yapmaya, yenilikçiliğimizle iz bırakmaya teşvik edilmemiz yatıyor. Bunun en önemli göstergelerinden biri; inovasyon kültürünün bir yansıması olan bu programa benim gibi birçok çalışma arkadaşımın da sağladığı yüzlerce fikir. Bunların içerisinden uygulanabilir olanların önümüzdeki dönemlerde işimizi daha verimli kılmak adına iş modellerimize, uygulamalarımıza dahil edileceğini biliyoruz.

Adel Kalemcilik’te Yardımcı Tesisler Bölümü Kazan Operatörü olarak çalışıyorum. Sadece bu yıl iş süreçlerinin iyileştirilmesiyle ilgili tam 195 öneride bulundum. Bunların 105 tanesi kabul görerek iyileştirmeye yönelik süreçlerin bir parçası olarak devreye alındı. Her yıl düzenlenen bu yarışmaya fark yaratmak için ortaya koyduğum projelerle katıldım. Her gün yaptığımız işlerin işleyişinde karşımıza çıkan problemleri gidermek için fikir üretmeye başladım. Bir şeyi niye yapıyoruz, hangi sonucu bekliyoruz, bunu nasıl daha hızlı ve kolay hale getirebiliriz, karşımıza çıkan problemleri nasıl aşabiliriz gibi konulara odaklandım. Bir süre sonra ortaya çıkan fikirlerim, yöneticilerimizin de desteğiyle, artan enerji verimliliği, iş güvenliği, bina yönetimi, sık tekrarlanan işlerin otomasyonu gibi uygulamalara dönüştü.

Ortaya koyduğum bu fikirler, kimi zaman tesisatla ilgili mevcut sıkıntıların yapılan eklemelerle düzeltilmesi, kimi zaman günde 1 saati bulan sayaç okuma işlemlerinin uzaktan sayaç okuma sistemleriyle değiştirilerek birkaç dakikaya indirilmesi şeklinde kendini gösterdi. Benim için en büyük gurur ise fikirlerimin hayata geçtiğini ve uygulandığını görmek oldu. Hayata geçen her başarılı fikrin yalnızca benim değil, çalışma arkadaşlarımın, hatta bizden sonra gelip burada çalışacak olanların hayatını kolaylaştıracağını, işimizi daha iyi yapmamıza yardımcı olacağını bilmek benim için ilham verici.

Anadolu Grubu Değerleri’nde de dendiği gibi “Girişimci Ruhumuzla Yeniliğe Öncülük Ediyoruz”. Gerçek anlamda daha iyiye ulaşmak adına ortaya çıkardığım her görüşün, hem Grubumun hem de şirketim Adel Kalemcilik’in sahip olduğu yenilikçi ve girişimci bakış açısıyla değerlendirileceğini ve hayata geçirilebileceği ihtimalini bilmek, bu desteği hissetmek benim için en önemli motivasyon kaynağı. Olur veya olmaz demeden fikir üretme, fikir paylaşma konusunda her zaman destekleniyoruz. Biliyoruz ki fikrimiz iyiyse hayata geçecek, yabana atılmayacak. Bu, bize yeni fikirler üretmek ve fikirlerimizi paylaşmak adına güven ve motivasyon sağlıyor.

Geleceği, yenilikçi fikirlerin ve inovasyonların şekillendireceğini düşünüyorum. Bu nedenle de sahip olduğumuz inovasyon kültürünü özümüzdeki iyilik ile harmanlayarak daha iyiye ve daha büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum.

Yorumlarınızı bekliyoruz

e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*